Firma spedycyjna – jak wybrać?


centrum logistyczne

Import dużych partii towaru spoza Unii Europejskiej to w wielu wypadkach karkołomne wyzwanie, które wymaga nie tylko czasu, ale również wiedzy i przygotowania. Szczęśliwie wszystkich problemów można uniknąć, korzystając z oferty firmy spedycyjnej. W jaki sposób wybrać odpowiednie przedsiębiorstwo? Odpowiedzi poniżej!

centrum logistyczne

Import towarów spoza UE

Należy pamiętać, że import towarów spoza UE to przedsięwzięcie wymagające nie tylko zabezpieczenia organizacyjnego, ale również prawnego. Oznacza to, że jest to kompleksowe wyzwanie, które wymaga wieloaspektowe go działania.

W związku z tym każda profesjonalna firma spedycyjna powinna również działać jako firma logistyczna oraz oferować usługi celna i kluczowe usługi w zakresie doradztwa. O czym jeszcze warto pamiętać wybierając odpowiednią firmę do współpracy?

Szeroki zakres usług

Dobra firma spedycyjna, czy też firma logistyczna to przedsiębiorstwo, które może zagwarantować szybki, bezpieczny i zoptymalizowany pod względem kosztów transport towarów bezpośrednio do zamawiającego. Z tego względu warto zwrócić uwagę, czy firma może zaoferować:

  • transport drogowy,
  • transport morski,
  • transport kolejowy,
  • transport lotniczy.

Ponadto niezależnie od rodzaju transportu profesjonalna firma spedycyjna powinna być w stanie zorganizować przewóz tzw. towarów wielkogabarytowych. Z kolei z zakresu usług logistycznych firma musi mieć możliwość magazynowania towarów, niezależnie od ich rodzaju, przeznaczenia oraz ich statusu prawnego. W związku z tym ostatnim dobra spedycja zawsze zaoferuje dostęp do składu celne i magazynu czasowego składowania.